Egyenletmegoldás függvényelemzéshez?


f(x)=sin2x/5+pí


keresem az x tengelyen az értéket


Sin2x/5+pí=0



Ez kellene megoldani az elemzéshez



2013. nov. 17. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

És ezt most hogy kéne olvasni???

sin(2x/5+pi)=0?

sin(2x/5)+pi=0?

(sin(2x))/5 + pi=0?

(sin(2x))/(5+pi)=0?

2013. nov. 17. 17:45
 2/4 A kérdező kommentje:
az első a függvény a másodikat én írtam már fel az x érték kiszámításához de a te általad felírtak közül az első
2013. nov. 17. 17:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Remélem ebből erre, és a következő kérdéseidre is választ kapsz:

[link]

2013. nov. 17. 18:22
 4/4 A kérdező kommentje:

mindenkép sokat segítettél a választ még nem tudom de nem kell sok és rájövök + így joban megjegyzem :)

Köszöntem :)

2013. nov. 17. 18:27