Egyenletmegoldás hogy lesz ebből 8 x?


0,4 x + 4 = (4+x) × 0,6


levezetést lécci kössz.


2010. febr. 3. 17:53
 1/3 anonim válasza:
57%

0,4x+4=(4+x)×0,6 feloldod az egyenletet

0,4x+4=2,4+0,6x átrendezed az egyenletet, mindkét oldalból kivonok 2,4-et

0,4x+1,6=0,6x bal oldalról eltüntetem a 0,4 x-et úgy hogy kivonom mindkét oldalból

1,6=0,2x végül 1,6-ot osztom 0,2-vel

x=8

szívesen :D

2010. febr. 3. 18:03
 2/3 anonim válasza:
első mondat bocsi feloldod a zárójelet
2010. febr. 3. 18:03
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2010. febr. 25. 18:09