0,4 x + 4 = (4+x) × 0,6
levezetést lécci kössz.
2010. febr. 3. 17:53
1/3 anonim válasza:
0,4x+4=(4+x)×0,6 feloldod az egyenletet
0,4x+4=2,4+0,6x átrendezed az egyenletet, mindkét oldalból kivonok 2,4-et
0,4x+1,6=0,6x bal oldalról eltüntetem a 0,4 x-et úgy hogy kivonom mindkét oldalból
1,6=0,2x végül 1,6-ot osztom 0,2-vel
x=8
szívesen :D
2/3 anonim válasza:
első mondat bocsi feloldod a zárójelet
3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2010. febr. 25. 18:09