Egy műhelyben az 1. órában 50 db terméket gyártanak, amelyből 10 selejtes. Mekkora a valószínűsége, hogy ebből az 50 termékből 5-öt kiválasztva közöttük nem lesz selejtes?

2011. máj. 25. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Összes eset 50-ből kiválasztasz 5-öt ami 50 alatt 5

kedvező eset: nincs selejtes, azaz a 40db nem selejtesből választottunk 5-öt azaz 40 alatt 5


ezt a kettőt elosztod és megvan a végeredmény:

40 alatt 5 / 50 alatt 5 = 658008/2118760 = 0,31

2011. máj. 25. 15:34
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Hát nem is nagy ördöngösség, de nem tudtam sajna a záróba.

Örülök, ha kettes lesz.

2011. máj. 25. 15:46