2011. máj. 25. 15:26
1/2 anonim válasza:
Összes eset 50-ből kiválasztasz 5-öt ami 50 alatt 5
kedvező eset: nincs selejtes, azaz a 40db nem selejtesből választottunk 5-öt azaz 40 alatt 5
ezt a kettőt elosztod és megvan a végeredmény:
40 alatt 5 / 50 alatt 5 = 658008/2118760 = 0,31
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát nem is nagy ördöngösség, de nem tudtam sajna a záróba.
Örülök, ha kettes lesz.
2011. máj. 25. 15:46