Matek házi: sin2x = cosx valaki le tudná nekem vezetni?


2013. nov. 14. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

sin2x=sin(90-x)

2x=90-x

3x=90

x=30+k*2pi

radiánba pi/6+k*2pi

2013. nov. 14. 15:55
 2/7 anonim ***** válasza:

3x=90+k*360 /3

x=30+k*120

x=pi/6+k*2/3pi


a priódust elfelejtettem osztani bocs

2013. nov. 14. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Elveszett az előző megoldásban néhány gyök:

[link]

2013. nov. 14. 16:54
 4/7 anonim ***** válasza:

igaza van az előzőnek:

elveszett gyök:

150+k*120

2013. nov. 14. 17:42
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 -nek. Nem az az elveszett gyök.

Eredeti megoldás második sorának másik lehetősége:

2 x=180`-(90`-x)=90`+ x + 360`*k

Ebből:

x= 90`+ 360`*k

2013. nov. 14. 17:58
 6/7 anonim ***** válasza:

akkkor ezt jól megoldottuk egymásnak mert a kérdező semmit

nem reagált.

irjunk be magunknak egy-egy 5-öst.

2013. nov. 14. 18:57
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségetek :)
2013. nov. 14. 19:52