2013. nov. 14. 15:50
1/7 anonim válasza:
sin2x=sin(90-x)
2x=90-x
3x=90
x=30+k*2pi
radiánba pi/6+k*2pi
2/7 anonim válasza:
3x=90+k*360 /3
x=30+k*120
x=pi/6+k*2/3pi
a priódust elfelejtettem osztani bocs
3/7 anonim válasza:
Elveszett az előző megoldásban néhány gyök:
4/7 anonim válasza:
igaza van az előzőnek:
elveszett gyök:
150+k*120
5/7 anonim válasza:
#4 -nek. Nem az az elveszett gyök.
Eredeti megoldás második sorának másik lehetősége:
2 x=180`-(90`-x)=90`+ x + 360`*k
Ebből:
x= 90`+ 360`*k
6/7 anonim válasza:
akkkor ezt jól megoldottuk egymásnak mert a kérdező semmit
nem reagált.
irjunk be magunknak egy-egy 5-öst.
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségetek :)
2013. nov. 14. 19:52