Zsuzsiék egy 7 napos gyalogtúrát szerveztek. A túra első napján 23 km-t gyalogoltak, majd minden következő napon az előző napinál 5 km-rel többet gyalogoltak.
a) Hány km-t gyalogoltak a 6. napon?
b) Hány km volt a túra teljes hossza?
2013. nov. 9. 09:59
1/1 anonim válasza:
n1 = 23
n2 = 23 + 1 * 5
n3 = 23 + 2 * 5
...
n6 = 23 + 5 *5
=>
a) első napon 23 + 5 * 5 km-t gyalogoltak
b) (első_nap + utolsó_nap) * napok_száma/2
vagyis:
(23 + 23 + 5*5) * 6/2 =
71 * 3