Valaki okos matekos? ( sorozatok )


Zsuzsiék egy 7 napos gyalogtúrát szerveztek. A túra első napján 23 km-t gyalogoltak, majd minden következő napon az előző napinál 5 km-rel többet gyalogoltak.

a) Hány km-t gyalogoltak a 6. napon?

b) Hány km volt a túra teljes hossza?



2013. nov. 9. 09:59
 1/1 anonim ***** válasza:

n1 = 23

n2 = 23 + 1 * 5

n3 = 23 + 2 * 5

...

n6 = 23 + 5 *5

=>

a) első napon 23 + 5 * 5 km-t gyalogoltak

b) (első_nap + utolsó_nap) * napok_száma/2

vagyis:

(23 + 23 + 5*5) * 6/2 =

71 * 3

2013. nov. 9. 10:16