Egy számtani sorozat első és negyedik tagjának összege 38, hetedik és harmadik tagjának különbsége 16.


a) Mennyi a 40. és a 7. tag különbsége?

b) Mennyi a sorozat 23. tagja?

c) Mennyi a sorozat első 60 tagjának összege?



2013. nov. 9. 08:59
 1/1 anonim ***** válasza:
a4=a3+d*a1. Ugyanígy általánosan an=a1+d*(n-1). Két egyenlőséged tudsz alkotni a megadott feltételekből, ezeket átírod úgy, hogy csak a1 és d szerepeljen bennük, és így kapsz egy kétismeretlenes egyenletrendszert, amit könnyedén megoldhatsz. Innentől pedig már egyszerű.
2013. nov. 9. 09:19