Jó matekosok! Hány gramm só van 150 g 15%-os töménységű sóoldatban?

Százalék.számítás 7. Osztály, hogyan kell ezt kiszámolni?
2013. okt. 15. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

15%-a a 150 gramm sóoldatnak maga a só.

Ez azt jelenti, hogy meg kell tudnunk, hogy a 150-nek hány %-a a 15, amit úgy tudunk megtenni, hogy a 150-t megszorozzuk 0,15-tel.

150 * 0,15 = 22,5

2013. okt. 15. 19:58
 2/9 anonim válasza:

e=150g

p=15%

a = ?


a = e/p*100 = 150/15*100 = 1000g

2013. okt. 15. 19:59
 3/9 anonim válasza:
Hoppá elnéztem, rossz dolgot írtam le a füzetből, elnézést.
2013. okt. 15. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Képzeld így el: a teljes oldat az 150 g -->100%, ebben benne van minden, a só és a víz is. 1 % ennek a százada, vagyis 1,5g. 15% pedig megegyezik 15-ször 1 %-kal. 1,5*15=22,5.
2013. okt. 15. 20:05
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló most picit bekavartál :(

Úgy letudnád írni mint a 2. Válaszoló?

Szóval hogy

A=

P=

E=

Koszonom szepen!

Először úgy akartam hogy a= 150 p=15 e=?

2013. okt. 15. 20:06
 6/9 A kérdező kommentje:

Na várjatok....szóval 150 gramm, az az alap? Ez a minden?

Pl. 150 mindennek 15%-a valamennyi. És a 15%-ot kell kiszámolni?

Vagyis az "e"-t? Pl 15% = 10 gramm

És a 150 mindenből 10 a valamennyi? gondolom nem ez a megfejtés, csak így tudtam magamnak elmagyarazni...remélem helyesen.

2013. okt. 15. 20:17
 7/9 anonim válasza:

Második válaszoló vagyok.

Teljesen jól akartad csinálni csak én bekavartam az a-t az e-vel

ugye a képlet az az hogy e = a*p/100 = 150*15/100 = 22,5


de a többiek is jót mondtak, csak neked biztosan így tanították.

2013. okt. 15. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szóval, ugye a feladat azt mondja, hogy van 150 g sós vizünk.

És még azt mondja, hogy ennek a 150 gramm sós víznek a 15%-a só, amit feloldottunk a tiszta vízben, és így kaptuk meg a 150 grammnyi sós vizet.

A legegyszerűbben úgy tudod kiszámolni, hogy a 150-et megszorzod a 15 SZÁZalékkal, azaz 0,15(nulla egész tizenötSZÁZad) Így megkapod a 22,5-öt, ami az oldott só tömegét jelöli.

Ennél egyszerűbben nem tudom mondani.:S

2013. okt. 15. 20:32
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek aki válaszolt, adtam zöld pacsit! (mindenkinek)

1. Válaszoló megértettem amit írtál csak nem figyelmesen olvastam el.

De viszont jó lett a házim. :)


Köszi még.egyszer!

2013. okt. 16. 13:14