Szöveges egyenletek? (8. osztály)


Egy üres kerti medencét az első csapon keresztül 40 perc, a második csapon keresztül 60 perc alatt lehet teleengedni vízzel, míg a teli medence a lefolyón két óra alatt ürül ki.


Táblázat:

egyedül(perc):1.csap:40;2.csap:60;lefolyó:120

1 perc alatt :1.csap:1/40;2.csap:1/60;lefolyó:1/120

x perc alatt :1.csap:x/40;2.csap:x/60;lefolyó:x/120


a.) Ha mindkét csapot egy időben nyitjuk meg, és a lefolyó zárva van, akkor a két csap együtt hány perc alatt tölti meg az üres medencét?


b.) Ha a lefolyó zárva van, és a második csapot 10 perccel később nyitjuk meg, mint az elsőt, akkor hány perc alatt telik meg az üres medence?


c.) Hány perc alatt tudjuk leengedni a harmadáig teli medence vizét, ha a csapok zárva vannak?


d.) Megtelhet-e az üres medence, ha a lefolyót elfelejtjük elzárni, és mindkét csapot egy időben nyitjuk meg? Ha igen, akkor mennyi idő alatt?


e.) Az üres medence feltöltéséhez megnyitjuk az első csapot, majd 20 perccel később vesszük észre, hogy a lefolyót nem zártuk el, ekkor elzárjuk a lefolyót és megnyitjuk a második csapot is. Innentől számítva hány perc alatt lesz tele a medence?


SZERETNÉM HA LEÍRNÁTOK AZ EGYENLETET A TÁBLÁZAT ALAPJÁN.

KÖSZI,NAGYON. :D


2013. okt. 31. 17:21
 1/2 vurugya béla ***** válasza:

a) x/40 + x/60 = 1

b) (x+10)/40 + x/60 = 1

c) x/120 = 1/3

d) x/40 + x/60 - x/120 = 1

e) (x+20)/40 + x/60 - 20/120 = 1

2013. okt. 31. 21:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. nov. 1. 15:05