Mi a megoldása ennek a matekfeladatnak?


Mi ennek a megoldása:


Egy téglalap két szomszédos oldalának aránya 3:5

Mekkora a téglalap területe ha a kerülete 600 cm?



2013. okt. 30. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

az egyik oldala 3x a másik 5x

K=2(a+b)

azaz 600=2(3x+5x)

innen megkapod a x-et és abból már meg is van a terület.

2013. okt. 30. 13:33
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi


Még eggyel van egy kis baj, nem értem mert még nem vettük és a tanár elégé...nem részletezném milyen.

Szóval :


Tíz-és húszforintos címletekben van 600 Ft-unk. A tízesek és a húszasok aránya 5:4. Melyik ez a két szám?

2013. okt. 30. 13:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Mi az egyenlő szárú háromszög területének a képeket? (pitagoraszt nem tudok, csak 7.-es vagyok)
2013. okt. 30. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:

A háromszög területképletére gondolsz?

az alapxmagasság /2 ez minden háromszögre igaz.

2013. okt. 30. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
A 2/4-es feladatnál szerintem valami nem jó. nem egész a megoldása
2013. okt. 30. 14:43
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi, pont ez volt a baj


Még eggyel van probléma:


Egy deltoid szimmetriaátlója 7,5cm, a másik átlója 6 cm hosszú, A két átló metszéspontja 8:5 osztja a szimmetriaátlót. Hány cm-ekre van megosztva a szimmetriaátló így?

2013. okt. 30. 15:16
 7/10 A kérdező kommentje:

Ja, és van még egy gyöngyszem aminél vagy elnyomtattak valamit..vagy én nem értem ennyire..


Melyik az a két szám, amelynek aránya 12:5, szorzata 540?

2013. okt. 30. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:

7,5cm ossza a 8x és 5x arányba

7,5/13x

(7,5/13)x8 a másik (7,5/13)x5

2013. okt. 30. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:

egyik szám 12x a másik 5x


szorzata 12x*5x=540

ez másodfokú lesz

60x^2=540

x^2=9

x=3

az egyik szám 3x12=36

a másik 3x5=15

ell: 36x15=540 36/15= 12/5

2013. okt. 30. 15:59
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:)
2013. okt. 30. 19:03