Mi a megoldása ennek a matekfeladatnak?


Egyszerűbb alakra kellene hozni:

[link]


2012. ápr. 29. 00:47
 1/4 anonim ***** válasza:

(5*a*b^-3)^-2 * 5*(b*a^-4)^-3=

(5^-2)*(a^-2)*(b^6)*5*(b^-3)*(a^12)=

számokat a számokkal, a-kat a-kal, b-ket b-kel összeszorozzuk:

0,2*(a^10)*(b^3)

2012. ápr. 29. 09:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, egyedül már csak azt nem értem, hogy a 5*(b*a^-4)^-3 kifejezésből a zárójel előtt álló 5 miatt miért nem (5b^-3)*(5a^12) lesz?
2012. ápr. 29. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert 5el nem kell a zárójelben lévő mindkét tagot összeszorozni. Az csak összeadásnál van pl: 5*(4+3)=5*4+5*3

a zárójel csak a hatvány miatt van, a szorzásnál nem lényeg

2012. ápr. 29. 14:42
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen:)
2012. ápr. 29. 15:21