Egy szám felének, harmadának, kilencedének összege 2-vel kisebb-e számnál. Melyik ez a szám? Már csak ez nem jön ki.

2013. okt. 28. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

x/2 + x/3 + x/9 + 2 = x


Szorozva 18-cal.


9x + 6x + 2x + 36 = 18x


17x + 36 = 18x


x = harminchat


-KA-

2013. okt. 28. 15:57
 2/6 A kérdező kommentje:
Könyv szerint a megoldás 96. Nekem is 36 jött ki amúgy.
2013. okt. 28. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:

36.


Bizonyára lehet egyenletet felírni. Én abból indultam ki, hogy kilenccel osztható páros számról van szó. A 18-ra nem jött ki, a 36-ra igen.

2013. okt. 28. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:
nyomdahiba, a 96 nem is osztható 9-el.
2013. okt. 28. 16:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Monnyuk a 96 eleve marhaság, mer nem osztható 9-cel.
2013. okt. 28. 16:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Én meg számolgatok, de sehogy sem akart a 96 kijönni. Köszönöm a segítséget!:)
2013. okt. 28. 16:14