Tudtok nekem segíteni egy 10. osztályos matematika feladatban? A feladat szövege, lent!


Mely "p" valós számokra igaz, hogy minden "x" valós számra teljesül a következő egyenlőtlenség?

(2*x*x + 2*x + 3)/(x*x + x + 1) és ez kisebb vagy egyenlő mint "p".


Aki egy kicsit is ért a matekhoz szerintem azt tudja így is értelmezni.


A feladat megoldása s levezetése is jó volna. Köszönöm előre is a segítséget! :)



2013. febr. 23. 16:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Remélem, ezzel tudok segíteni:

[link]

Az animációval lehet ellenőrizni a megoldást. A csúszka egérrel, vagy finomabban a kurzor-mozgató billentyűvel állítható.

2013. febr. 23. 19:09
 2/2 anonim válasza:

A tört maximuma lesz a p.

A tört felírható így is: 2+1/(x*x+x+1).

x*x+x+1=(x+1/2)*(x+1/2)+3/4, így a minimuma 3/4.

1/(x*x+x+1) maximuma 4/3, az eredeti tört maximuma 2+4/3=p.

2015. jún. 10. 09:59