A 15
B 60
C 64
D 72
E 75
2013. ápr. 21. 09:05
1/2 anonim válasza:
A következő esetek vannak:
1: _ , _
2: _ , _ _
3: _ , _ _ _
4: _ _ , _
5: _ _ , _ _
1: első helyre 4, másodikra 3 számjegy kerülhet, összesen 12.
2: 4*3*2=24
3: 4*3*2*1=24
4: 12,_ ; 13,_ ; 14,_ mindegyik vonalra 2 lehetséges jegy kerülhet, összesen 6.
5: 12,_ _ ; 13,_ _ ; 14,_ _ Ezekhez is összesen 6 lehetőség van.
Tehát összesen:12+24+24+6+6=72.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2013. ápr. 21. 20:14