Hány olyan 1-nél nagyobb és 20-nál kisebb tizedes tört szám írható fel az 1; 2; 3 és 4 számjegyek felhasználásával, amelynek egy, kettő vagy három tizedes jegye van, és a számjegyeket legfeljebb egyszer tartalmazza?


A 15

B 60

C 64

D 72

E 75


2013. ápr. 21. 09:05
 1/2 anonim ***** válasza:

A következő esetek vannak:

1: _ , _

2: _ , _ _

3: _ , _ _ _

4: _ _ , _

5: _ _ , _ _


1: első helyre 4, másodikra 3 számjegy kerülhet, összesen 12.

2: 4*3*2=24

3: 4*3*2*1=24

4: 12,_ ; 13,_ ; 14,_ mindegyik vonalra 2 lehetséges jegy kerülhet, összesen 6.

5: 12,_ _ ; 13,_ _ ; 14,_ _ Ezekhez is összesen 6 lehetőség van.


Tehát összesen:12+24+24+6+6=72.

2013. ápr. 21. 14:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2013. ápr. 21. 20:14