Kémia! Melyik nagyobb tömegű: 1, 0 dm3 metán- vagy 1, 0 dm3 azonos állapotú klórgáz?

Ezt hogy számoljam ki? Azonos állapottal, hogy számoljak?
2013. ápr. 16. 16:51
 1/2 Silber ***** válasza:

pV=nRT

n=m/M

Ebből a két képletből minden kijön.

2013. ápr. 16. 16:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kell itt számolni.


De amúgy ki lehet számolni.

P*V=n*R*T ( megadsz egy x nyomásértéket és valami hőmérsékletet és számolsz vele.)

n=P*V/R*T

m=m*Mr


Avagandro törvényét kellene alkalmazni, miszerint azonos térfogatú azonos tömegű gáz anyagmennyisége ugyanannyi.


Tehát A klór móltömege 71 gramm/mol s metáni pedig 16, így a klórgáz tömege lesz nagyobb.

2013. ápr. 16. 17:02