Ezt hogy számoljam ki? Azonos állapottal, hogy számoljak?2013. ápr. 16. 16:51
1/2 Silber válasza:
pV=nRT
n=m/M
Ebből a két képletből minden kijön.
2/2 anonim válasza:
Sehogy nem kell itt számolni.
De amúgy ki lehet számolni.
P*V=n*R*T ( megadsz egy x nyomásértéket és valami hőmérsékletet és számolsz vele.)
n=P*V/R*T
m=m*Mr
Avagandro törvényét kellene alkalmazni, miszerint azonos térfogatú azonos tömegű gáz anyagmennyisége ugyanannyi.
Tehát A klór móltömege 71 gramm/mol s metáni pedig 16, így a klórgáz tömege lesz nagyobb.