Számold ki melyik nagyobb! a, Egy 5 cm sugarú háromnegyed kör területe vagy egy 6cm sugarú félkör területe? B, Egy 5cm sugarú háromnegyed kör kerülete vsgy 6cm sugarú félkör kerülete?

kérlek segítsetek fontos lenne előre is köszönöm :)
2013. ápr. 2. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

és mi ezzel a gond?


Kiszámolod az r=5cm és az r=6cm kör kerületét és területét


megszorzod 0,5tel és 0,75tel és összehasonlítod

2013. ápr. 2. 13:07
 2/4 anonim ***** válasza:

5²π*3/4 = 75/4π

6²π/2 = 18π


75/4π > 18π



2*5*π*3/4 = 15/2π

2*6*π/2 = 6π


15/2π > 6π

2013. ápr. 2. 13:10
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 2. 13:25
 4/4 A kérdező kommentje:

Két kör kerülete között 1dm a különbség.Mekkora a sugaraik különbsége,ha

a,a kisebb kör sugara 2dm,

b,a kisebb kör sugara 1m,

c,a nagyobb kör sugara 2dm,

d,a nagyobb kör sugara 1m

2013. ápr. 2. 13:41