A karácsonyfaizzón 2 min alatt 24 C, a dinamóizzón 5 min alatt 150 C töltés áramlik át. Hányszor nagyobb a dinamóizzón átfolyó áram erőssége a karácsonyfaizzón átfolyó áram erősségénél?

fizika

2013. ápr. 2. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:

I = Q / t


I_karácsonyfaizzó = 24 / 120 = 0,2 Amper


I_dinamóizzó = 150 / 300 = 0,5 Amper


2,5-ször nagyobb.

2013. ápr. 2. 11:42
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2013. ápr. 2. 11:52