Haliii valaki tudna nekem ebbe segiteni mert nem értem egyátalán :( :$ Elöre is köszönöm !2011. szept. 29. 19:37
1/3 anonim válasza:
I=Q/t. Ezzel a képlettel számold ki.
pl. 10 perc az ugye 600 s, vagyis 180C/600s.
Remélem jól írtam, ha esetleg nem, akkor majd más kijavít.
2/3 A kérdező kommentje:
de léci az eredményt irjad le :$
2011. szept. 29. 19:56
3/3 anonim válasza:
I = Q/t
t = 10 perc = 10*60 = 600 s
Q = 180 C
I = 180/600 = 0,3 A = 300 mA
Így próbáld meg a többit is.
Az eredményt, ami eddig kijött írd ide, aztán majd megmondom, hogy jól-e számoltál.