3. Hány mA-es az áram a zsebizzón, ha 10 perc alatt 180 C az átáramlott töltés? 4. , Egyik vezetőn 500C töltés 250 másodperc alatt, egy másikon 720 C töltés 6 perc alatt áramlik át. Melyik vezetőben nagyobb az áram erőssége?

Haliii valaki tudna nekem ebbe segiteni mert nem értem egyátalán :( :$ Elöre is köszönöm !
2011. szept. 29. 19:37
 1/3 anonim válasza:

I=Q/t. Ezzel a képlettel számold ki.

pl. 10 perc az ugye 600 s, vagyis 180C/600s.

Remélem jól írtam, ha esetleg nem, akkor majd más kijavít.

2011. szept. 29. 19:54
 2/3 A kérdező kommentje:
de léci az eredményt irjad le :$
2011. szept. 29. 19:56
 3/3 anonim ***** válasza:

I = Q/t


t = 10 perc = 10*60 = 600 s

Q = 180 C


I = 180/600 = 0,3 A = 300 mA


Így próbáld meg a többit is.


Az eredményt, ami eddig kijött írd ide, aztán majd megmondom, hogy jól-e számoltál.

2011. szept. 29. 20:52