3. Hány mA-es az áram a zsebizzón, ha 10 perc alatt 180 C az átáramlott töltés?
4. , Egyik vezetőn 500C töltés 250 másodperc alatt, egy másikon 720 C töltés 6 perc alatt áramlik át. Melyik vezetőben nagyobb az áram erőssége?
Haliii valaki tudna nekem ebbe segiteni mert nem értem egyátalán :( :$ Elöre is köszönöm ! a 3 ba és a 4 be is lécike :$
2011. szept. 26. 14:36
1/6 anonim válasza:
áááh, nem vagy te osztálytárs? :D
Mozaikos 8.-os fizikakönyv 21. oldal :D
2/6 anonim válasza:
első vagyok:D
Amúgy:
1.
Q=20C
t=4 sec.
I= ? I=Q/t= 20/4=5 A
2.
Q=600C
t=5min=5*60 sec=300 sec.
I=? I=Q/t= 600/300= 2 A
Ennek mintájára a többit is ki tudod számolni, remélem :))
3/6 A kérdező kommentje:
Köszii ám nem tom kivagy ?
2011. szept. 26. 17:37
4/6 anonim válasza:
Szerintem nemvagyunk osztálytársak, mi már a következő anyagot vesszük :DD
5/6 A kérdező kommentje:
hát szerintem sem :) amugy a másik ketöbe is tudnál segiteni ?
2011. szept. 28. 16:26
6/6 Veky válasza:
A másik kettő megoldása érdekel még? :D