1. Mekkkora az áram erősége abban avezetőben, amelynek keresztmetszetén 20 C töltés 4 másodperc alatt áramlik át? 2. Számisd ki az áram erösséget, ha a vezető keresztmetszetén 5 perc alatt 600C töltés áramlott át!?


3. Hány mA-es az áram a zsebizzón, ha 10 perc alatt 180 C az átáramlott töltés?


4. , Egyik vezetőn 500C töltés 250 másodperc alatt, egy másikon 720 C töltés 6 perc alatt áramlik át. Melyik vezetőben nagyobb az áram erőssége?


Haliii valaki tudna nekem ebbe segiteni mert nem értem egyátalán :( :$ Elöre is köszönöm ! a 3 ba és a 4 be is lécike :$


2011. szept. 26. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

áááh, nem vagy te osztálytárs? :D

Mozaikos 8.-os fizikakönyv 21. oldal :D

2011. szept. 26. 14:48
 2/6 anonim ***** válasza:

első vagyok:D

Amúgy:

1.

Q=20C

t=4 sec.

I= ? I=Q/t= 20/4=5 A


2.

Q=600C

t=5min=5*60 sec=300 sec.

I=? I=Q/t= 600/300= 2 A


Ennek mintájára a többit is ki tudod számolni, remélem :))

2011. szept. 26. 14:51
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszii ám nem tom kivagy ?
2011. szept. 26. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nemvagyunk osztálytársak, mi már a következő anyagot vesszük :DD
2011. szept. 27. 14:09
 5/6 A kérdező kommentje:
hát szerintem sem :) amugy a másik ketöbe is tudnál segiteni ?
2011. szept. 28. 16:26
 6/6 Veky ***** válasza:
A másik kettő megoldása érdekel még? :D
2017. febr. 1. 15:31