1.Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 11. Ha a két számjegyet felcseréljük, az eredeti szám kétszeresénél 7-tel nagyobb számot kapunk. Mi az eredeti kétjegyű szám?

táblázatba kérem hogy eredeti,felcserélt,tízesek,egyesek,a szám.


2.

Géza azt a feladatot kapta az órán, hogy egy kétjegyű szám jegyeinek aránya 2:3, de ha a számjegyeket felcseréljük akkor az eredeti szám felénél 21-gyel nagyobb számot kapunk. Mi az eredeti szám?

Géza így oldotta meg:

23x/2<32x

23x/2+21=32x /-11,5x

21=20,5x /:20,5

1,024=x


Köszi előre is a megoldásokat.


2013. okt. 26. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Géza nem valami okos.

10x+(3x/2)+21=(30x/2)+x

2013. okt. 26. 11:55
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,hát nem az egyszer biztos :) Az elsőt is kérem megválaszolni :)
2013. okt. 26. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, benéztem mert kihagytam h "a fele" és egyébként rossz a feladat mert csak akkor van megoldás, ha a számok aránya nem 2:3 hanem 3:2, így ez jön

15x+(x/3)+21=(20x/3)+x -> x=9

2013. okt. 26. 12:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1.

20x+22-2x+7=110-10x+x->x=3

A táblázattal nincs kedvem pöszmögni.

2013. okt. 26. 12:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Okés én is néztem hogy lehet hogy kihagytál valamit,és köszi a megoldásokat :D
2013. okt. 26. 12:13