8. OSZTÁLYOS MATEK! HOGY KELL MEGCSINÁLNI? TÖBBI LENT!


11x+42-2x=100-9x-22?

3x-20+6x-2=8x-10+2x?

x+2+(3x-8)=10?

2x-1+(5x+1)=21?

8x+3(x-1)=2(x-1)?

5(x+3)-1=3x+9?

ANNYI IS ELÉG HA VALAKI LEÍRNÁ A VÉGEREDMÉNYT HOGY x=VALAMENNYI MERT NEM VAGYOK BIZTOS MAGAMBA H JÓ AHOGY ÉN MEGCSINÁLTAM


2013. márc. 10. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

MIÉRT KELL ORDIBÁLNI?


Ezzel a kamudumával meg ne etess minket, hogy megcsináltad. Írd le hova mi jött ki, és leellenőrizzük.

2013. márc. 10. 13:01
 2/7 A kérdező kommentje:

első: x=2

második: x=-8

harmadik: x=4

negyedik: x=3

ötödik: xŰ=egy kilenced

hatodik: x= -öt ketted

2013. márc. 10. 13:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Jók lettek amiket leírtam ??? :O
2013. márc. 10. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Behelyettesíted x helyére az eredményeidet, és rögtön megtudod.
2013. márc. 10. 13:42
 5/7 anonim ***** válasza:

Másodiknál van egy kis gond a -8al:


3x-20+6x-2 = 8x-10+2x /összevonás

9x-22 = 10x-10 /-9x

-22 = x-10 /+10

-12 = x


tehát x = -12

2013. márc. 10. 13:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Többi stimmel.
2013. márc. 10. 13:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) :) :)
2013. márc. 10. 13:45