11x+42-2x=100-9x-22?
3x-20+6x-2=8x-10+2x?
x+2+(3x-8)=10?
2x-1+(5x+1)=21?
8x+3(x-1)=2(x-1)?
5(x+3)-1=3x+9?
ANNYI IS ELÉG HA VALAKI LEÍRNÁ A VÉGEREDMÉNYT HOGY x=VALAMENNYI MERT NEM VAGYOK BIZTOS MAGAMBA H JÓ AHOGY ÉN MEGCSINÁLTAM
2013. márc. 10. 12:49
1/7 anonim válasza:
MIÉRT KELL ORDIBÁLNI?
Ezzel a kamudumával meg ne etess minket, hogy megcsináltad. Írd le hova mi jött ki, és leellenőrizzük.
2/7 A kérdező kommentje:
első: x=2
második: x=-8
harmadik: x=4
negyedik: x=3
ötödik: xŰ=egy kilenced
hatodik: x= -öt ketted
2013. márc. 10. 13:13
3/7 A kérdező kommentje:
Jók lettek amiket leírtam ??? :O
2013. márc. 10. 13:21
4/7 anonim válasza:
Behelyettesíted x helyére az eredményeidet, és rögtön megtudod.
5/7 anonim válasza:
Másodiknál van egy kis gond a -8al:
3x-20+6x-2 = 8x-10+2x /összevonás
9x-22 = 10x-10 /-9x
-22 = x-10 /+10
-12 = x
tehát x = -12
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) :) :)
2013. márc. 10. 13:45