Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 7. osztályos matek segítség?

Noncsikaa01 kérdése:

7. osztályos matek segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bajban vagyok a matekkal végre rávettem magamat h gyakoroljak ,de sajnos nem megy...ezért kérek segítséget!! függvények! pl.: x : -1 -3 0 1 3 és akkor f( x) -2x-3 hogyan kell kiszámolni???? ja meg g ( x ) 3-2x és ilyen h ( x ) 1 x + 2 ,ezeket nem értem , valaki

-

3


részletesen elmagyarázná nagyon fontos ,előre is köszönöm :)


2013. ápr. 8. 18:10
 1/2 anonim válasza:

legyen példának: 3(x+5):5

Ha a három után nincs kirakva a szorzás jel, még akkor is azt jelenti. Én pl ezt a feladatot így oldanám meg: (A helyettesítési érték legyen pl. 5)

1 lépés: zárojelfelbontás

3x+5:5

2 lépés: behelyettesítés

3*5+5:5

3 lépés: kiszámolás

15+5=20:5=4

Írj le konkrét példát és segítek.

2013. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a segítségeded, ma megírtuk a témazárót,és remélem lesz egy 3-mas legalább. Köszönöm mégegyszer :)
2013. ápr. 9. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!