Valaki segítene a következő matek példába, nagyon megköszönném?


Milyen számot kell az egyenletben az x helyére írni, hogy érvényes legyen:

3-(x-3 ketted)=(x+3 negyed)


bocsánat de nem engedi törtalakba írni és képet se tudok beszúrni



2013. okt. 24. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

3-(x-3/2)=(x+3/4)

3-x+3/2 =x+3/4

4,5-x =x+0,75

4,5 =2x+0,75

3,75 =2x

1,875 =x

2013. okt. 24. 17:42
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. okt. 24. 18:18