mondjuk 4.gyök 5-öt hogyan lehet deriválni?2013. okt. 24. 09:57
1/4 anonim válasza:
n gyök alatt (x ^ m)-ent így deriváljuk:
n gyök alatt (x ^ m) =
= x ^ (m/n)
...
Így (..)' = (m/n) x^((m/n) -1)
2/4 anonim válasza:
4.gyök 5 deriváltja 0, mivel az egy konstans.
3/4 anonim válasza:
négyzetgyök x = x^(1/2)
harmadikgyök x = x^(1/3)
harmadikgyok x^2 = x^(2/3)
stb...
erre azonosan lehet alkalmazni a deriválást mint korábban az x^n-re.
pl:
(x^(1/3))'=(1/3)(x^(-2/3))
4/4 anonim válasza:
Hát nekem zh-n volt olyan,hogy x. gyök alatt x,amit logaritmusos deriválással kell.4. gyök alatt 5-nek 0 a deriváltja,de ha 4. gyök alatt x-et kérdezel az 1/4*x^-3/4
Egyszerűen átírod törtkitevőjű hatványba,aztán már az (x^n)'=n*x^n-1 alapderiváltat alkalmazod.