Valahanyadik gyök X-et hogyan kell deriválni?

mondjuk 4.gyök 5-öt hogyan lehet deriválni?

2013. okt. 24. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:

n gyök alatt (x ^ m)-ent így deriváljuk:

n gyök alatt (x ^ m) =

= x ^ (m/n)

...

Így (..)' = (m/n) x^((m/n) -1)

2013. okt. 24. 10:01
 2/4 anonim ***** válasza:
4.gyök 5 deriváltja 0, mivel az egy konstans.
2013. okt. 24. 12:29
 3/4 anonim ***** válasza:

négyzetgyök x = x^(1/2)

harmadikgyök x = x^(1/3)

harmadikgyok x^2 = x^(2/3)

stb...


erre azonosan lehet alkalmazni a deriválást mint korábban az x^n-re.

pl:

(x^(1/3))'=(1/3)(x^(-2/3))

2013. okt. 24. 15:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem zh-n volt olyan,hogy x. gyök alatt x,amit logaritmusos deriválással kell.4. gyök alatt 5-nek 0 a deriváltja,de ha 4. gyök alatt x-et kérdezel az 1/4*x^-3/4


Egyszerűen átírod törtkitevőjű hatványba,aztán már az (x^n)'=n*x^n-1 alapderiváltat alkalmazod.

2013. dec. 13. 01:43