Konkrét feladat:
Igazoljuk, hogy a 3 az alábbi polinomnak a gyöke.
P(x)= 2x^4-9x^3+13x^2-7x-15
2013. okt. 19. 16:54
1/5 anonim válasza:
Gondolom, be kéne helyettesíteni, és ha kijön a nulla, akkor nagy az öröm, és lehet táncolni.
2/5 A kérdező kommentje:
Te mondasz valamit...
2013. okt. 19. 17:04
3/5 A kérdező kommentje:
És hogyan emeljük ki P-ből a 3-hoz tartozó gyöktényezőt?
2013. okt. 19. 17:27
4/5 anonim válasza:
Oszd el a 2x^4-9x^3+13x^2-7x-15-öt (x-3)-mal
2x^4-9x^3+13x^2-7x-15 : (x-3) = 2x^3...
2x^4-6x^3
------
-3x^3+13x^2-7x-15 : (x-3) = 2x^3-3x^2...
-3x^3+9x^2
------
4x^2-7x-15 : (x-3) = 2x^3-3x^2+4x...
4x^2-12x
------
5x-15 : (x-3) = 2x^3-3x^2+4x+5
5x-15
------
0
Tehát 2x^4-9x^3+13x^2-7x-15 = (x-3)*(2x^3-3x^2+4x+5)
-KA-
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. okt. 20. 08:40