Konkrét feladat:

Igazoljuk, hogy a 3 az alábbi polinomnak a gyöke.

P(x)= 2x^4-9x^3+13x^2-7x-15



2013. okt. 19. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, be kéne helyettesíteni, és ha kijön a nulla, akkor nagy az öröm, és lehet táncolni.
2013. okt. 19. 16:57
 2/5 A kérdező kommentje:
Te mondasz valamit...
2013. okt. 19. 17:04
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogyan emeljük ki P-ből a 3-hoz tartozó gyöktényezőt?
2013. okt. 19. 17:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Oszd el a 2x^4-9x^3+13x^2-7x-15-öt (x-3)-mal


2x^4-9x^3+13x^2-7x-15 : (x-3) = 2x^3...

2x^4-6x^3

------

-3x^3+13x^2-7x-15 : (x-3) = 2x^3-3x^2...

-3x^3+9x^2

------

4x^2-7x-15 : (x-3) = 2x^3-3x^2+4x...

4x^2-12x

------

5x-15 : (x-3) = 2x^3-3x^2+4x+5

5x-15

------

0


Tehát 2x^4-9x^3+13x^2-7x-15 = (x-3)*(2x^3-3x^2+4x+5)


-KA-

2013. okt. 19. 18:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2013. okt. 20. 08:40