Ezt a feladatot, hogyan kell megoldani? (matek)


Ez lenne a feladat.

53x56y


Ez a szám osztható legyen 45-tel.

Az x és az y helyére milyen számokat írhatunk, hogy osztható legyen 45-te.


Köszi szépen a segítséget!



2013. okt. 16. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

x=8 y=0

x=3 y=5

2013. okt. 16. 19:44
 2/3 anonim ***** válasza:

45=9*5

Ahhoz, hogy a szám oszható legyen 45-tel, oszhatónak kell lennie 5-tel és 9-cel.

Mivel a szám osztható 5-tel, y vagy 0, vagy 5 lehet.

Mivel a szám oszható 9-cel is, a számjegyeinek összege is oszhatónak kell lennie 9-cel.


Tehát ha y=0

akkor 5+3+5+6+0=19

x=8, mert 19+8=27, ami osztható 9-cel.


Ha y=5

akkor 5+3+5+6+5=24

x=3, mert 24+3=27, ami osztható 9-cel.


Megoldás:

538560 és 533565

x1=8

y1=0

x2=2

y2=5

2013. okt. 16. 19:48
 3/3 anonim ***** válasza:
*x2=3
2013. okt. 16. 19:49