Valaki segítene ezt a feladatot lefordítani és megoldani? (angolul matek)

We would like to make a box from a cardboard with a shape of square. We cut out four little squares with 3 cm sides from the four corners of the cardboard and bend up the sides of the box. We would like to have the volume of the box to be 1587 cm^3. How long should the sides of the cardboard square be?
2013. aug. 5. 12:33
 1/7 doracell ***** válasza:

Egy négyzet alakú kartonlapból szeretnénk dobozt készíteni úgy, hogy a négyzet 4 sarkából 3x3 cm-s kis négyzeteket vágunk ki, majd az oldalakat felhajtjuk.

Hány cm hosszú legyen az eredeti négyzet oldala, ha 1587 cm^3 térfogatú dobozt szeretnénk.

Szerintem próbáld meg egyedül megoldani, de szólj, ha valami nem világos.

(A megoldás 26 cm)

2013. aug. 5. 14:02
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. Még ezelőtt nem igazán csináltam ilyen jellegű feladatot, így fogalmam sincs, hogyan kéne elkezdeni. Nagyon megköszönném, ha valaki levezetné..
2013. aug. 5. 15:02
 3/7 doracell ***** válasza:

Itt van hozzá egy ábra:

[link]

Ha x az eredeti négyzet oldala, akkor a doboz oldalai:

a=3cm (amit kivágtál)

b=x-3cm (az eredeti hossznál a levágott résszel rövidebb)

A doboz térfogata: a*b*b=1587cm^3

Innen megy?

2013. aug. 5. 15:28
 4/7 doracell ***** válasza:

Bocs, agyatlanságot írtam, ráadásul a rajzon látszik is, hogy miért...

Természetesen b=x-6cm (hiszen mindkét végén rövidebb 3-3 cm-vel)

Így a megoldás sem 26, hanem 29 cm lesz.

(Kivéve, ha most meg valami mást bandzsítottam el.)

2013. aug. 6. 07:31
 5/7 A kérdező kommentje:
Sikerült megoldani! Köszönöm a segítséget! :)
2013. aug. 6. 12:05
 6/7 noemi4 ***** válasza:
hova jársz iskolába, hogy angolul van a matek?
2013. szept. 5. 14:47
 7/7 A kérdező kommentje:

Egri vagyok :)


Egy kéttanos/közgés osztályba járok. Itt angolul van a közgé, a marketing, a matek, az infó és a célnyelvi civilizáció.

2013. szept. 5. 15:35