Egy dobozban 15 izzó van, melyek 20%-a selejtes. Találomra kiveszünk közülük hármat. Mekkora a valószínűsége annak, hogy

a) van köztük selejtes,

b) pontosan 1 selejtes van köztük,

c) mindhárom selejtes?



Köszönöm annak, aki segít! :)


2013. okt. 9. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Összesen 15 izzó van, amiből 3 selejtes. Valószínűség számítás, tehát a kedvező eseteket osztjuk az összes esettel.


a) kedvező: (3 alatt az 1)*(14 alatt a 2)

összes: (15 alatt a 3)


b) kedvező: (3 alatt az 1)*(12 alatt a 2)

összes: (15 alatt a 3)


c) kedvező: (3 alatt a 3)=1

összes: (15 alatt a 3)

2013. okt. 9. 20:37
 2/4 anonim ***** válasza:
#1 jól írta.
2013. okt. 9. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

15 izzó közül akkor 3 db selejtes. (15*0,2=3)

Az összes lehetőség: 15 alatt a 3 = 455 (mivel az izzókat nem tekintjük különbözőnek)

a, kedvező esetek = összes eset - kedvezőtlen esetek

kedvezőtlen ha nincs köztük selejtes: 12 alatt a 3 = 220

455-220= 235

a lehetőség: 235/455 = 51,64%


Gondolom így már a többi megy :)

2013. okt. 9. 20:44
 4/4 bongolo ***** válasza:

#1 nem jól írta az a)-t, a többi jó. #3 jól írta az a)-t.


Másvalaki is kérdezte ezt, ott esetleg olvasd el az én válaszomat, bővebben megmagyarázom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2013. okt. 10. 13:10