SEGítség kellene, Valaki megtudná nekem oldani ezt a 3 feladatot ugyhogy ir hozzá némi magyarázatot is? Nekem teljsen sötét az egész. MATEK ZSNEIK.!


X+1=-3/2x(háromketted x)+6

-2/3X (minusz kettőharmad X)+3=X-2

2X+2=5

1.Algebrai uton

2.ELLenörzés!!!

Köszönöm előre is a segítségeteket kedves válaszolók.!!! :)


2013. máj. 12. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez hányadik osztály?


x+1 = -(3/2)*x+6


beszorzol 2-vel:


2x+2=-3x+12


rendezgeted:


x = 2


Ellenőrzés visszahelyettesítéssel:


2+1 = -(3/2)*2+6


3 = -3+6


3=3 -> tehát a megoldás helyes.



-(2/3)*x+3 = x-2


beszorzol 3-mal:


-2x+9=3x-6


rendezgeted:


x = 3


Ell:


-(2/3)*3+3 = 3-2


-2+3 = 1


1 = 1, a megoldás helyes.



2X+2 = 5


Itt nem értem mi a probléma. Hányadik osztályos vagy, komolyan?


kivosz kettőt, majd leosztasz kettővel.


x = 3/2


Ell:


2*(3/2)+2=5


3+2=5


5=5

2013. máj. 12. 22:15
 2/5 A kérdező kommentje:
Ohhh mostmár így értem... nem is nehéz annyira :D amugy 8.dikas vagyok, de bekell lássam nem erősségem a matek :)
2013. máj. 12. 22:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor bocs, ha kihagytam pár lépést. Lényeg az törtes egyenleteknél, hogy legelső lépésben törekedsz a tört eltüntetésére azzal, hogy beszorzol a nevezővel (tört aljával). Ekkor minden tagot megszorzunk az egyenletben.


És innentől kezdve már egy egyszerű egyenletet kapsz, amiben a számokat és az x-es részeket egyoldalra rendezed.


Tehát itt, amit kihagytam:


2x+2=-3x+12


kivonsz 2-tőt


2x=-3x+10


hozzáadsz 3x-et


5x=10


leosztasz 5-el:


x=2.


A másikkal hasonlóan. Ha gondod lenne még, írj nyugodtan.

2013. máj. 12. 22:26
 4/5 anonim válasza:

X+1=-3/2x+6 először eltüntetjük a törtet, vagyis minden tagot megszorzunk kettővel

2x+2=3x+12 elveszünk mindkét oldalból 2-t

2x=3x+10 mindkét oldalból elveszünk 3x-et

-x=10 osztunk -eggyel /:(-1)

x:-10


-2/3X+3=X-2 megint először a törtet eltüntetjük, vagyis szorzunk hárommal

-2x+6=3x-6 /+2x

6= 5x-6 /+6

12=5x /:5

12/5=x

Kettő egész két ötöd=x


2X+2=5 /-2

2x=3 /:2

x= 3/2

x= egy egész egy ketted

ellenőrzést csinálj magadnak :) neem biztos hogy ez az algebrai megoldás, rég csináltam ilyen feladatot, de remélem tudtam segíteni :)

2013. máj. 12. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Az előző mindent elrontott, amit csak ellehet. A legelső válaszomban vannak a hibátlan megoldások.


Előző hibái:


első feladatban a kettővel való szorzás után elfelejtette a "-" jelet a 3-mas elől...


második feladatban "minden tagot megszorzunk 3-mal", ami tök jó csak 3*3 az nem 6...


A szándék a fontos, de előbb nézd meg, hogy valaki választ e már mielőtt megpróbálod oldani a feladatot.

2013. máj. 13. 11:14