Melyik az a szám, amelynek kétharmad része 3-mal több, mint 19?

2013. okt. 17. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
33
2013. okt. 17. 17:34
 2/5 anonim válasza:
x=33
2013. okt. 17. 17:36
 3/5 A kérdező kommentje:
koszi aki eddig segitett :) de egyenlettel ia letudnatok irni ? azt nagyon megkoszonnem :)
2013. okt. 17. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:

x=gondolt szám

x*(2/3)-3=19 /+3

x*(2/3)=22 /*3

x*2=66 /2

x=33

2013. okt. 17. 18:27
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen ! nagyon sokat segitettel :)
2013. okt. 17. 18:32