Melyik az a szám amelynek kétharmad része 3-mal több mint 19? Az egyenletet is légyszives!

2013. okt. 17. 18:29
 1/2 anonim ***** válasza:

x=gondolt szám

x*(2/3)-3=19 /+3

x*(2/3)=22 /*3

x*2=66 /2

x=33

2013. okt. 17. 18:30
 2/2 anonim ***** válasza:

Legyen a szám X.

X = ?

Ha:

x * 2/3 = 19 + 3

x * 2/3 = 22

x = 33

...

Ellenőrzés:

2/3 * 33 = 22 = 19 + 3

2013. okt. 17. 18:43