Skatter kérdése:

99 __________1___________ ∑ = gyök (k+1) + gyök (k) <a tört vonal mindkét > k=1 Valaki tud segiteni?


Ezt kaptam házi feladatnak, de nagyon homályos a tudásom. :/.

10.-es ostály. Köszönöm előre is.


2013. okt. 16. 18:51
 1/1 anonim ***** válasza:

(k+1)-k -ra alkalmazd az a²-b² = (a+b)(a-b) azonosságot.

1 = [√(k+1)+√k]*[√(k+1)-√k]

1/[√(k+1)+√k] = [√(k+1)-√k]


Tehát:

(k = 1; n=99) ∑ √(k+1)-√k

Innen a legkisebb, és legnagyobb helyettesítési értéken kívül mindegyik tag kiesik, tehát: √100 - √1 = 9

2013. okt. 16. 20:27