Ezt kaptam házi feladatnak, de nagyon homályos a tudásom. :/.
10.-es ostály. Köszönöm előre is.
2013. okt. 16. 18:51
1/1 anonim válasza:
(k+1)-k -ra alkalmazd az a²-b² = (a+b)(a-b) azonosságot.
1 = [√(k+1)+√k]*[√(k+1)-√k]
1/[√(k+1)+√k] = [√(k+1)-√k]
Tehát:
(k = 1; n=99) ∑ √(k+1)-√k
Innen a legkisebb, és legnagyobb helyettesítési értéken kívül mindegyik tag kiesik, tehát: √100 - √1 = 9