és van még egy feladatom.

(x a négyzeten - 3x - 10):(x + 2)

tudjátok ezt hogyan kell megoldani?

aki tudja, az segítsen légyszives. előre is köszi


2009. nov. 12. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor nincs értelme, ha a nevezője nulla, ugyanis nullával nem lehet osztani. Ennek következtében az általad felírt tört értelmezési tartománya minden olyan szám, ahol a nevező nem nulla, nevezetesen x=-2-nél nincs értelme a törtnek.
2009. nov. 12. 17:57
 2/7 anonim válasza:

Nincs értelme a törtnek, ha alul 0 (nulla) van. Mert a ört osztás, és nullával nem osztunk. Egy törtnek nincs értelmezési tartománya, egy tört értéke fix.

Amit meg írtál ebben a formában bármi beírható h X helyére, mert nem egyenlet.

2009. nov. 12. 18:00
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi, de azt még mindig nem tudom, hogy hogyan kell a leírt feladatot megoldani. a tanárom azt mondta, hogy úgy kell csinálni, mint a sima írásbeli osztást. de mégis hogy?
2009. nov. 12. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

(x^2- 3x - 10):(x + 2)

esetében egyszerű a dolgod, mert (x^2- 3x - 10) = (x+2)(x-5), tehát (x^2- 3x - 10):(x + 2) = (x-5)


Más estekben is próbálkozni azzal, hogy az osztandó olyan szorzattá alakíthat, amelynek egyik tényezője az osztó. (Középiskolában nem szoktak túlságosan diáknyúzó feladatokat feladni)


Egyébként polinomosztást kell végezni.

Tényleg nem nehéz, igaza van a tanárodnak.

Itt egy link:

[link]

lépésről lépésre bemutatja, hogyan kell.

2009. nov. 12. 18:59
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. írhatok egy kicsit nehezebb példát is? nem tudtam megoldani azt se.
2009. nov. 12. 19:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Írhatsz :)
2009. nov. 12. 19:08
 7/7 A kérdező kommentje:
"Matek. segítség! hogyan kell csinálni?" címszó alatt az utolsó beküldő által írt hozzászólásban megtalálod.
2009. nov. 12. 19:15