Hogyan kell megoldani ezt a 3 ismeretlenes lineáris egyenletrendszert?


2x - y + 3z = 5

-x - y + z = 3

3x + 2y + z = 4


Addig oké, hogy a 3 egyenletet összeadjuk. Ezután?


2013. okt. 20. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Cramer szabálra gondótá má?


Ha nem, akkó a zelsőt mexorzod 2-vel, összeadod a 3.-al, aztán a másodika szorzod meg kettővel, azt adod össze a 3.al.


7x+7z=14 ->x+z=2

x+3z=10


kivonod


2z=8 ->z=4


innen megy?

2013. okt. 20. 18:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Kifejezed a 2. egyenletből a z-t.


z = 3 + x + y


Behelyettesíted a másik kettőbe.


2x - y + 9 + 3x + 3y = 5

3x + 2y + 3 + x + y = 4


Összevonsz.


5x + 2y = -4

4x + 3y = 1


Az elsőből: y = (-4-5x)/2


Behelyettesíted a 2-ikba: 4x + 3 * (-4-5x)/2 = 1


8x - 12 - 15x = 2


-5x = 10


x = -2

y = 3

z = 4


-KA-

2013. okt. 20. 18:41
 3/3 anonim ***** válasza:
A zenyim szvsz eccerűbb! :-D
2013. okt. 20. 18:44