2x - y + 3z = 5
-x - y + z = 3
3x + 2y + z = 4
Addig oké, hogy a 3 egyenletet összeadjuk. Ezután?
2013. okt. 20. 18:20
1/3 anonim válasza:
Cramer szabálra gondótá má?
Ha nem, akkó a zelsőt mexorzod 2-vel, összeadod a 3.-al, aztán a másodika szorzod meg kettővel, azt adod össze a 3.al.
7x+7z=14 ->x+z=2
x+3z=10
kivonod
2z=8 ->z=4
innen megy?
2/3 anonim válasza:
Kifejezed a 2. egyenletből a z-t.
z = 3 + x + y
Behelyettesíted a másik kettőbe.
2x - y + 9 + 3x + 3y = 5
3x + 2y + 3 + x + y = 4
Összevonsz.
5x + 2y = -4
4x + 3y = 1
Az elsőből: y = (-4-5x)/2
Behelyettesíted a 2-ikba: 4x + 3 * (-4-5x)/2 = 1
8x - 12 - 15x = 2
-5x = 10
x = -2
y = 3
z = 4
-KA-