Egy 2kg tömegű tömegű testet 5m/s állandó sebességgel emelünk. Mekkora az emelő erő munkája és teljesítménye?

2013. okt. 19. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

W=1/2m*V^2

P=W/t (idő van megadva?)

2013. okt. 19. 14:57
 2/3 A kérdező kommentje:
idő nincs nincs megadva:S
2013. okt. 20. 00:40
 3/3 anonim ***** válasza:

W=F*s=m*g*h


A munkát így nem tudjuk, hiszen nem tudjuk milyen magasra emeled.


De a teljesítmény megmondható:


P=W/t= m*g*h/t=m*g*v (és általában W=F*v)


így P=2*10*5=100 Watt

2013. okt. 20. 00:54