Egy 2kg tömegű tömegű testet 5m/s állandó sebességgel emelünk. Mekkora az emelő erő munkája és teljesítménye?2013. okt. 19. 10:37
1/3 anonim válasza:
W=1/2m*V^2
P=W/t (idő van megadva?)
2/3 A kérdező kommentje:
idő nincs nincs megadva:S
2013. okt. 20. 00:40
3/3 anonim válasza:
W=F*s=m*g*h
A munkát így nem tudjuk, hiszen nem tudjuk milyen magasra emeled.
De a teljesítmény megmondható:
P=W/t= m*g*h/t=m*g*v (és általában W=F*v)
így P=2*10*5=100 Watt