Syasztok. Megtudná -e valaki mondani nekem, hogy gyökkel hogy kell számolni? , ill egyszerűsíteni? Vagy levezetni az adott feladatot? . Köszike a választ. 10 -es anyag.

2011. nov. 16. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Konkrét példákon keresztül lehet elmondani, úgyhogy várjuk a példákat! :)
2011. nov. 16. 23:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szorzás:

pl.

gyök(2)×gyök(3) = gyök(2×3)

összeadás, kivonás: csak tagonként vonsz gyököt

osztás:

pl.

gyök(2)÷gyök(3) = gyök(2÷3)


hatványozás:

a gyök értékét (tehát h négyzetgyök/köbgyök/negyedik gyök/stb) egyszerűsítemi tudod a hatványkitevővel:

pl.

köbgyök(3^9) = köbgyök(3^3+3^3+3^3) = köbgyök (3×3^3) = 3× köbgyök(3)


nevező gyöktelenítése:


2÷gyök(2) --> bővítesz gyök(2)-vel = gyök(2)×2÷gyök(2)×gyök(2) = gyök(2)×2÷gyök(4)= gyök(2)×2÷2 --> egyszerűsítesz kettővel = gyök(2)

2011. nov. 17. 11:05