2011. nov. 16. 21:54
1/2 anonim válasza:
Konkrét példákon keresztül lehet elmondani, úgyhogy várjuk a példákat! :)
2/2 anonim válasza:
szorzás:
pl.
gyök(2)×gyök(3) = gyök(2×3)
összeadás, kivonás: csak tagonként vonsz gyököt
osztás:
pl.
gyök(2)÷gyök(3) = gyök(2÷3)
hatványozás:
a gyök értékét (tehát h négyzetgyök/köbgyök/negyedik gyök/stb) egyszerűsítemi tudod a hatványkitevővel:
pl.
köbgyök(3^9) = köbgyök(3^3+3^3+3^3) = köbgyök (3×3^3) = 3× köbgyök(3)
nevező gyöktelenítése:
2÷gyök(2) --> bővítesz gyök(2)-vel = gyök(2)×2÷gyök(2)×gyök(2) = gyök(2)×2÷gyök(4)= gyök(2)×2÷2 --> egyszerűsítesz kettővel = gyök(2)