Holnap doga(azonosságos).A helyzet az,hogy soha nem értettem a matekot,ezt meg pláne.Most az csavart meg,hogy a 2. tag van gyök alatt.Ilyenkor hogyan kéne megoldani?

Valaki ezt vezesse le kérem,ha ez meglenne,a mintján meg tudnám oldani a többit :S


Gyök alatt 7+gyök24 x Gyök alatt 7-gyök24

Ezzel eljutottam odáig(ami lehet,hogy rossz),hogy Nagy gyökjel alatt (7+gyök24)(7-gyök24)



#gyökvonás-azonosság
2013. okt. 15. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mondta-e a tanárotok, de mivel az érettségin is használhatsz négyjegyű függvénytáblát, így dolgozat közben is.

Én már sajna nem emlékszem az azonosságokra, de ha feltétlenül kell a segítség mindjárt előtúrom.:)

2013. okt. 15. 18:36
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó lenne,nekünk nincs függvénytáblázatunk :D AMúgy az azonosság,amire vissza kéne fejteni,az úgy tudom,hogy az az a : a2-b2
2013. okt. 15. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt levezetném, sqrt=gyökvonás

sqrt(7+sqrt(24)) * sqrt(7-sqrt(24))

sqrt((7+sqrt(24)(-sqrt(24))


(a+b)(a-b)=a^2 - b^2 azonosság alapján:

sqrt(7^2 - (sqrt(24))^2)

sqrt(49 - 24) = sqrt(25) = 5

2013. okt. 15. 18:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,5 a megoldás a megoldókulcs szerint is,de mi ez az sqrt? :D
2013. okt. 15. 18:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Az érettségi szabályai semmenyiben sem köti meg a tanár kezét abban, hogy milyen feltételek mellett íratt dogát.


Esetleg nem ártana ha zárojeleznél, hogy tudjuk mi a feladat.

Mert ez lehetne gyök(7+gyök24), de gyök7+gyök24 is. Feltételezem az első, mert különben értelmetlen lenne az, amire hoztad.


A gyökjel alatti az pont 49-24=25, amiből gyököt vonva kapod, hogy 5. (mivel (a-b)(a+b)=a^2-b^2


Ha nem tudod megjegyezni az azonosságokat, akkor menj neki erőből és old fel a zárojeleket. Ezek nem olyan termetes dolgok, amiket nem lehetne doga időn belülbefejezni.


(7+gyök24)(7-gyök24)=7*7-7*gyök24+7*gyök24-gyök24*gyök24=49-(gyök24)^2 = 49 - 24


(Hisz pont definició szerint valaminek a gyöke az a pozitív szám, amit ha négyzetre emelünk, akkor az eredeti számot kapjuk.)

2013. okt. 15. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
az elején leszögeztem, h sqrt jelentése gyökvonás. Ha az enyém nem világos/érthető, ott az elöző válaszoló, szintén jó megoldással
2013. okt. 15. 18:48
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja bocsi,már fáradt vagyok :D


Köszönöm szépen,már értem!!! :) :) Mindenkit lájkolok :)

2013. okt. 15. 18:52