1/(x^2)=4/(L-x)^2


3x^2 + 2Lx - L^2 =0



(L-x)^2 ezt gondolom felbontottak de tovabb nem tudom,..valaki levezetne


2013. okt. 14. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Keresztbe szorzás után:

(L-x)^2 = 4x^2

L^2 - 2*Lx + x^2 = 4x^2

0 = 3x^2 + 2Lx - L^2

2013. okt. 14. 21:30
 2/3 A kérdező kommentje:

koszonom


ezt a keresztbe szorzást mikor kell hasznalni,honnand tudom hogy igy kell megoldani majd valamit?

2013. okt. 14. 21:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából csinálhatod lépésenként is:

Első lépés: szorozd meg mindkét oldalt (x^2)-tel! Ekkor:

1 = [4*(x^2)]/(L-x)^2

Második lépés: szorozd meg mindkét oldalt (L-x)^2 -tel! Ekkor:

(L-x)^2 = 4*(x^2)

2013. okt. 14. 21:48