1/(x^2)=4/(L-x)^2
3x^2 + 2Lx - L^2 =0
(L-x)^2 ezt gondolom felbontottak de tovabb nem tudom,..valaki levezetne
2013. okt. 14. 21:28
1/3 anonim válasza:
Keresztbe szorzás után:
(L-x)^2 = 4x^2
L^2 - 2*Lx + x^2 = 4x^2
0 = 3x^2 + 2Lx - L^2
2/3 A kérdező kommentje:
koszonom
ezt a keresztbe szorzást mikor kell hasznalni,honnand tudom hogy igy kell megoldani majd valamit?
2013. okt. 14. 21:39
3/3 anonim válasza:
Igazából csinálhatod lépésenként is:
Első lépés: szorozd meg mindkét oldalt (x^2)-tel! Ekkor:
1 = [4*(x^2)]/(L-x)^2
Második lépés: szorozd meg mindkét oldalt (L-x)^2 -tel! Ekkor:
(L-x)^2 = 4*(x^2)