valaki el tudná magyarázni, hogy 3x gyök 32 = 12x gyök 2
hogy jön ki?
2013. okt. 6. 12:46
1/3 anonim válasza:
3*x*sqrt(32)
(a sqrt=gyökvonás)
32=2*2*2*2*2=2^5, tehát a gyök alatt kirakható 4db 2-es, bent marad 1db 2-es. 2^4-t kirakva az 2^2 azaz 4.
tehát:
3*x*4*sqrt(2)=12*x*sqrt(2)
2/3 A kérdező kommentje:
értem! köszi a gyors választ :)
2013. okt. 6. 12:59