valaki el tudná magyarázni, hogy 3x gyök 32 = 12x gyök 2

hogy jön ki?


2013. okt. 6. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

3*x*sqrt(32)

(a sqrt=gyökvonás)

32=2*2*2*2*2=2^5, tehát a gyök alatt kirakható 4db 2-es, bent marad 1db 2-es. 2^4-t kirakva az 2^2 azaz 4.

tehát:

3*x*4*sqrt(2)=12*x*sqrt(2)

2013. okt. 6. 12:54
 2/3 A kérdező kommentje:
értem! köszi a gyors választ :)
2013. okt. 6. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit :))
2013. okt. 6. 13:03