Matek gyökvonás (10. osztály). Legalább elkezdeni segitene valaki?


[link]


Ezzel a két feladattal nem bírok. Próbálkoztam sok mindennel, de mindig elakadok.



2013. júl. 14. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Most azt várod, hogy valaki számológép nélkül kiszámolja neked? :DD

Aki ezt anélkül kiszámolja, az előtt meghajlok.

2013. júl. 14. 18:21
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan olyan feladat, amikor a gyökjel alatti számokat kell szorzattá alakítani úgy, hogy az egyik négyzetszám legyen, hogy ki lehessen hozni gyök alól.

Például az első feladatban:

gyök28=gyök(4*7)=2*gyök7

gyök63=gyök(9*7)=3*gyök7

gyök7 marad

Így pedig ki lehet találni, hogy a gyök252-t is úgy kell felbontani, hogy gyök7 maradjon, tehát: gyök252=gyök(36*7)=6*gyök7

Ezek után már csak össze kell vonnod.



A második feladatban az első zárójeles részt próbáld kihozni gyök2-es tagokra, a másodikat pedig gyök3-asra.

2013. júl. 14. 18:25
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen, nagyon hálás vagyok:)

Nekem az maradt ki, hogy közös gyökös tagokat kell kihozni

2013. júl. 14. 19:30