Nem értem a fizikát valaki tud segíteni?


1.Egy ember teljesítménye 75 W. Mennyi idő alatt végez el 450 kJ-nyi munkát?

2.Mennyi idő alatt végez egy 1.6 kW teljesítményű gép 4800 J munkát?

3.Egy építészeten egy 80 kg tömegű ember a 20 kg tömegű vödröt 5 m magasra kézben viszi fel. Mekkora a munkavégzésének a hatásfoka?



2013. jún. 3. 19:44
 1/2 anonim ***** válasza:

A "teljesítmény" ember esetében azt jelenti, hogy mire képes, tehát egy erős ember 1 másodperc alatt felemel egy méter magasra 75 kg-ot.

A "munka" , az mennyiség amit pl egy nap alatt elvégez. Tehát kisebb teljesítményű ember is képes több munkát elvégezni, ha hosszabb ideig dolgozik.


A munka jele a fizikában : W mértékegysége a Joule "J"

A teljesítmény jele : P mértékegysége a Watt "W"

( idő : t )

Összefüggés: P = W / t

a többi már csak számolás:

1.

P = 75 W

W = 450000 J

t = ?

P= W/t P*t=W t= W / P

t= 450000/75 = 6000 s = 100 perc


2.

P= 1600 W

W= 4800 J

t = W/t = 1600/4800 = 1/3 s


3.

Ez cseles kérdés. A hatásfok nem függ a magasságtól. Ebben a kérdést úgy lehet értelmezni hogy felvisz 80+20= 100 kg-ot de ebből csak 20kg a hasznos, akkor 20% a hatásfoka.

2013. jún. 3. 22:32
 2/2 anonim ***** válasza:
2. t= W / P
2013. jún. 3. 22:33