Mikalengo kérdése:

Valaki aki érti a fizikát segítsen, fontos! Hogyan kell kiszámolni?

Rugóra függesztett kulcscsomó a rugót 10cm-rel nyújtja meg.A kulcscsomót egyensúlyi helyzetéből kimozdítjuk.Mekkora lesz a kialakuló rezgés rezgésideje?

2012. nov. 18. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyensúlyban: m*g=D*x, amiből: m/D=x/g

Esetünkben x/g=0,1/10=1/100


A rezgésidő képlete:

T=2*Pi*gyök(m/D)

T=2*Pi*gyök(1/100)=0,628 sec

2012. nov. 18. 16:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!! még írok ki párat mert van amiket nem értek!
2012. nov. 18. 17:58