Helpmí. Ezt a fizikát hogy?


1

Harmonikusan rezgő pontszerű test legnagyobb gyorsulása 50m/s2. A legnagyobb gyorsulású fázist 0,5 s múlva követi a legnagyobb sebességű fázis.

Mekkora a rezgés frekvenciája?

Mekkora a legnagyobb sebesség?


2

Rezgő test teljes periódusidő alatt 0,2 cm utat tesz meg, legnagyobb gyorsulása 4 m/s2. Mekkora a rezgésszáma?


2012. nov. 11. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

1)

A max. gyorsulás a szélső helyzetben van, a max sebesség az egyensúlyi helyzetben.

Így két fázis közötti idő a rezgésidő negyede, azaz T=2 sec.

Mivel f=1/T, így f=0,5 1/s


amax=A*omega^2, ahol omega=2*Pi*f

továbbá vmax=A*omega


Tehát amax=omega*vmax, azaz 50=2*Pi*0,5*vmax.

Ebből pedig vmax=15,9 m/s.



2)

Egy teljes periódus alatt a test az amplitúdó 4-szeresét teszi meg. Innen: A=0,05 cm=0,0005 m.


amax=A*omega^2


Ebből: omega=89,44 1/s


Mivel omega=2*Pi*f, ebből: 14,24 1/s

2012. nov. 11. 11:46
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. nov. 11. 15:13