Itt hogy jön ki 24 +11*gyök6?
A kiindulás:
Gyök alatt: 5-gyök21 * gyök alatt: 5+ gyök21
Köszönöm előre is. A nevezetes azonosságot észrevettem, csak hogy kell levezetni?
2013. febr. 17. 19:08
1/3 anonim válasza:
Ez sehogy nem fog kijönni.
Ha két gyököt szorzunk, közös gyökjel alá lehet hozni:
gyök(a)*gyök(b)=gyök(a*b)
gyök[5-gyök21] * gyök [5+ gyök21]=
gyök[ (5-gyök21) *(5+ gyök21) ]
gyök alatt használjuk az
(a-b)*(a+b)=a^2-b^2 nevezetes azonosságot
gyök(25-21)=gyök(4)=2
Ez kereken kettő, és köze sincs a 24 +11*gyök6 -hoz.
2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki mint neked, de a megoldókulcsban más áll.
2013. febr. 17. 21:45
3/3 anonim válasza:
A megoldókulcsban is lehet hiba.