Itt hogy jön ki 24 +11*gyök6?

A kiindulás:

Gyök alatt: 5-gyök21 * gyök alatt: 5+ gyök21

Köszönöm előre is. A nevezetes azonosságot észrevettem, csak hogy kell levezetni?


2013. febr. 17. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez sehogy nem fog kijönni.


Ha két gyököt szorzunk, közös gyökjel alá lehet hozni:

gyök(a)*gyök(b)=gyök(a*b)


gyök[5-gyök21] * gyök [5+ gyök21]=

gyök[ (5-gyök21) *(5+ gyök21) ]


gyök alatt használjuk az

(a-b)*(a+b)=a^2-b^2 nevezetes azonosságot


gyök(25-21)=gyök(4)=2


Ez kereken kettő, és köze sincs a 24 +11*gyök6 -hoz.

2013. febr. 17. 19:30
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jött ki mint neked, de a megoldókulcsban más áll.
2013. febr. 17. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:
A megoldókulcsban is lehet hiba.
2013. febr. 18. 08:22