Feladat szövege: Adjuk meg egyetlen pozitív egész számként!
És itt a feladat amit nem tudok:
Nagyon hálás lennék, ha valaki érthetően elmagyarázná nekem! Köszönöm előre is! :)
2012. nov. 11. 15:55
1/7 anonim válasza:
A számlálóban mindkét tagból ki lehet hozni a gyök alól, aztán lehet egyszerűsíteni, végül egy szám marad.
2/7 anonim válasza:
Még annyit, hogy 180 = 36*5, 45 = 9*5.
3/7 A kérdező kommentje:
Egy kicsit bővebben?
Mennyi jön ki végeredménynek?
És a 3al mi lesz a nevezőben?
2012. nov. 11. 16:20
4/7 anonim válasza:
Még egy kis segítség
√180 = √36*5 = √36*√5 = 6√5
√45 = √9*5 = √9*√5 = 3√5
A számlálóban összevonsz, aztán egyszerűsítesz.
Menni fog?
5/7 A kérdező kommentje:
Kész!
Végeredmény = 3 ?
2012. nov. 11. 16:36
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 11. 16:39