Hogyan kell ezt a feladatot elvégezni? (matematika, gyökvonás)


Feladat szövege: Adjuk meg egyetlen pozitív egész számként!


És itt a feladat amit nem tudok:


[link]


Nagyon hálás lennék, ha valaki érthetően elmagyarázná nekem! Köszönöm előre is! :)



2012. nov. 11. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A számlálóban mindkét tagból ki lehet hozni a gyök alól, aztán lehet egyszerűsíteni, végül egy szám marad.
2012. nov. 11. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy 180 = 36*5, 45 = 9*5.
2012. nov. 11. 16:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy kicsit bővebben?


Mennyi jön ki végeredménynek?

És a 3al mi lesz a nevezőben?

2012. nov. 11. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egy kis segítség

√180 = √36*5 = √36*√5 = 6√5

√45 = √9*5 = √9*√5 = 3√5


A számlálóban összevonsz, aztán egyszerűsítesz.

Menni fog?

2012. nov. 11. 16:29
 5/7 A kérdező kommentje:

Kész!

Végeredmény = 3 ?

2012. nov. 11. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Bingó! Tied a főnyeremény! :-)
2012. nov. 11. 16:38
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2012. nov. 11. 16:39