Sziasztok!

Ezt nem értem hogy kéne megcsinálni:

(3szorgyök2ból2szörgyök3)a négyzeten +12szörgyök6



2012. szept. 25. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

A feladat

N = (3√2 - 2√3)² + 12√6

egyszerűsítése. Remélem, jól fejtettem meg a szöveget. :-)


1. lépés: A zárójelben levő két tag négyzetét felírni

2. lépés: Összevonni a kapott tagokat


Ellenőrzésül az eredmény

N = 6

=====

2012. szept. 25. 19:12
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen jól értelmezted de, hogy számoltad mert nekem 30+12ször gyök6 lett az eredmény
2012. szept. 25. 19:26
 3/4 A kérdező kommentje:
meg ez nem azonosság ? (a-b)a másodikon?
2012. szept. 25. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:

N = (3√2 - 2√3)² + 12√6


Helyes a megjegyzésed, ez első tag két tag négyzete: (a - b)²


Akkor lássuk részletesebben.


Elvégezve a négyzetre emelést

N = 18 - 2*3*2*√2*√3 + 12 + 12√6

N = 18 - 12√6 + 12 + 12√6

A két gyökös tag kiesik, így marad

N = 18 + 12

N = 30

======


Most bizonyítottam be magamnak, hogy rossz eredményt írtam le az első válaszban. :-) Bocs!

Remélem, ez jó. :-)

2012. szept. 25. 22:52