Sziasztok!
Ezt nem értem hogy kéne megcsinálni:
(3szorgyök2ból2szörgyök3)a négyzeten +12szörgyök6
2012. szept. 25. 18:37
1/4 anonim válasza:
A feladat
N = (3√2 - 2√3)² + 12√6
egyszerűsítése. Remélem, jól fejtettem meg a szöveget. :-)
1. lépés: A zárójelben levő két tag négyzetét felírni
2. lépés: Összevonni a kapott tagokat
Ellenőrzésül az eredmény
N = 6
=====
2/4 A kérdező kommentje:
Igen jól értelmezted de, hogy számoltad mert nekem 30+12ször gyök6 lett az eredmény
2012. szept. 25. 19:26
3/4 A kérdező kommentje:
meg ez nem azonosság ? (a-b)a másodikon?
2012. szept. 25. 19:27
4/4 anonim válasza:
N = (3√2 - 2√3)² + 12√6
Helyes a megjegyzésed, ez első tag két tag négyzete: (a - b)²
Akkor lássuk részletesebben.
Elvégezve a négyzetre emelést
N = 18 - 2*3*2*√2*√3 + 12 + 12√6
N = 18 - 12√6 + 12 + 12√6
A két gyökös tag kiesik, így marad
N = 18 + 12
N = 30
======
Most bizonyítottam be magamnak, hogy rossz eredményt írtam le az első válaszban. :-) Bocs!
Remélem, ez jó. :-)