Huszonegyedik gyök alatt 1/64 = hetedik gyök alatt 1/4 -el?


2012. okt. 9. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem nem. ez hogy jött ki? lehet hogy elnéztem valamit
2012. okt. 9. 17:09
 2/3 anonim ***** válasza:

21˘√(2^-6) = 7ˇ√(2^-2)

2^(-6/21) = 2^(-2/7)

2^(-2/7) = 2^(-2/7)

Látható, hogy egyenlőek.

2012. okt. 9. 17:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyors fejszámolás alapján a huszonnegyedik gyök alatt 1/64 a nyolcadik gyök alatt 1/4-del egyenlő.
2012. okt. 9. 17:15