Segit vki igy képes válasszal? N. -ik gyökvonás

[link]
2013. jan. 3. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább kép nélkül próbálnám meg.

A gyök vonás azonossága, hogy


gyök(a*b)=gyök(a)*gyök(b)


Vagyis 4. gyök(2^4*5) így bontható szét:

4. gyök (2^4) * 4. gyök (5)=2* 4. gyök (5)


Vagyis a szorzatod ilyen lesz:

4. gyök (5^3) * 2* 4. gyök (5)


A két negyedik gyököt közös gyökjel alá hozhatod:


2* 4. gyök (5^3*5) =2* 4. gyök (5^4)=2*5=10


Vagy rögtön a legelső lépésben is közös gyök alá lehet hozni mindent:


4. gyök (125)*4. gyök (80) = 4. gyök (10000) = 10

2013. jan. 3. 17:58
 2/6 A kérdező kommentje:
ebből igy semmit nem értek!:(
2013. jan. 3. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Parancsolj:


[link]

2013. jan. 3. 19:03
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi,de ez csak az egyik..amit én tettem fel az 2db feladat volt
2013. jan. 3. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:

nem tűnt fel, hogy a két feladat ugyanaz?


gyök(125)=gyök(5^3)...

2013. jan. 3. 19:38
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi eddig nem,15 éves vok holnap irok az ilyen tipusu gyökökből és semmit nm tok :/
2013. jan. 3. 19:42