Valakiiii segítsen nekem gyökvonásban!?

(2*√2-1)*(3+√2)= Ezt a feladatot nem tudom megoldani..sokat segítene h valaki megoldaná :)

2013. jan. 16. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

(2*√2-1)*(3+√2)=2√2*3+2√2*√2-3-√2=6√2+4-3-√2=5√2+1

Annyi a lényeg hogy amikor összeszorzod őket, akkor √2*√2=2.

2013. jan. 16. 19:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm :)
2013. jan. 16. 19:43