Hatványozás és gyökvonás témakörben van ez a kérdés szerintetek hogy kéne megcsinálni? (kérdés lent)


[link]

kb olyan 10 körüli értéknek kéne kijönni közel, elvileg :D


2013. jan. 9. 16:32
 1/10 PósánéAnita ***** válasza:

tedd egyenlővé x-szel, és mint egy egyenletet old meg.

,imdkét oldalt emeld négyzetre, ekkor az első tag és a második tag négyzetéből kiesik a gyökjel, a kétszeres szorzatban marad csak benne, majd folytatom..

2013. jan. 9. 16:58
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző mondja, emeld négyzetre majd vonj gyököt (mivel pozitív kifejezés, ezért ezt megteheted).
2013. jan. 9. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Másik megoldás:

√(28+10√3)+√(28-10√3)=√(5²+2∙5∙√3+(√3)²)+√(5²-2∙5∙√3+(√3)²)=√((5+√3)²)+√((5-√3)²)=5+√3+5-√3=10

2013. jan. 9. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
√(28+10√3)+√(28-10√3)=√(5²+2∙5∙√3+(√3)²)+√(5²-2∙5∙√3+(√3)²)=√((5+√3)²)+√((5-√3)²)=5+√3+5-√3=10
2013. jan. 9. 17:31
 5/10 PósánéAnita ***** válasza:
érthető, vagy folytassam?
2013. jan. 9. 18:08
 6/10 A kérdező kommentje:
őő igen még nem értem teljesen!
2013. jan. 9. 20:07
 7/10 PósánéAnita ***** válasza:

a gyökjel alatt az (a-b)(a+b) azonosságot tudod használni 28^2 -10^2 *gyök3 ^2= 484. ebből kell gyököt vonni, mivel csak ez maradt alatta:22.

ami maradt:28+ 10* gyök3 +2*22+ 28- 10* gyök3=100, mivel ez x négyzettel volt egyenló, x=10

2013. jan. 10. 08:52
 8/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen!
2013. jan. 10. 15:20
 9/10 A kérdező kommentje:
amúgy a megoldás nyolc... hogy lenne már 10? én csak azt írtam hogy kb 10 nem tuti! szóval...
2013. jan. 28. 17:22
 10/10 PósánéAnita ***** válasza:
de,a megoldás az 10
2013. jan. 30. 16:45