Nem értem hogy hogyan kel ezt ki számolni valaki segítsen!
4^8 vagy 8^4
2012. dec. 19. 16:46
1/1 anonim válasza:
A hatvány a szorzat rövidítése.
4^8=4*4*4*4*4*4*4*4
Vagyis a 4-et 8 alkalommal szorzod önmagával, beütöd a számológépbe:
4^8=65536
8^4=8*8*8*8=4096