Hatványozás valaki segítene?


Nem értem hogy hogyan kel ezt ki számolni valaki segítsen!

4^8 vagy 8^4



2012. dec. 19. 16:46
 1/1 anonim ***** válasza:

A hatvány a szorzat rövidítése.


4^8=4*4*4*4*4*4*4*4


Vagyis a 4-et 8 alkalommal szorzod önmagával, beütöd a számológépbe:


4^8=65536


8^4=8*8*8*8=4096

2012. dec. 19. 16:52